Zakłady Azotowe Puławy S.A.

Grupa Azoty Zakłady Azotowe PUŁAWY S.A. to miejsce, w którym technologia i biznes łączą swoje siły, co umożliwia wzrost rolnictwa i innych działów gospodarki. To lider polskiego przemysłu nawozowo-chemicznego, który od ponad 50 lat daje początek produktom otaczającego nas świata.
Więcej informacji na stronie: www.pulawy.com

pulan

PULAN® saletra amonowa (34%N) to nawóz azotowy mający postać lekko kremowych granul. Jest produktem higroskopijnym, łatwo rozpuszcza się w wodzie i jest bardzo reaktywna chemicznie. Dzięki zawartości dwóch form azotu (amonowej i saletrzanej) jest nawozem uniwersalnym, do stosowanie zarówno przesiewnego i pogłównego. Puławska saletra amonowa PULAN® została wzbogacona w magnez wspomagający wzrost roślin.

Pulan_Macro

PULAN MACRO® (32%N) to nawóz azotowy mający postać granul o zabarwieniu od białego do beżowego . Pulan Macro® to saletra amonowa z dodatkiem mączki dolomitowej, zawierającej wapń i magnez. Zawiera 32% azotu (N), w tym w formie amonowej 16% i 16% w formie azotanowej.

pulrea

PULREA® mocznik (46%N) jest nawozem mającym postać białych granulek, wolnych od zanieczyszczeń mechanicznych. Produkt higroskopijny, łatwo rozpuszczalny w wodzie. To nawóz o długotrwałym działaniu dzięki wysokiej koncentracji azotu w formie amidowej. PULREA jest nawozem uniwersalnym, którego można stosować również w formie oprysku.

pulrea_+INu

Pulrea® +INu to mocznik z dodatkiem inhibitora ureazy (NBPT / NPPT), zwiększającego wykorzystanie azotu z nawozu. Nawóz o równomiernych granulach o barwie niebieskiej. Sypki produkt higroskopijny, który łatwo rozpuszcza się w wodzie.

pulsar

PULSAR® siarczan amonu (20,8%N) jest nawozem azotowym, występujący w postaci białych, szaro-kremowych lub szarych kryształków. Jest sypki i dobrze rozpuszczalny w wodzie, to typowy nawóz przedsiewny. Poza azotem w efektywnej formie amonowej zawiera 24% łatwo dostępnej dla roślin siarki, która zwiększa plonotwórcze działanie azotu.

rsm

RSM® jest wysokoskoncentrowanym nawozem azotowym w formie wodnego roztworu saletrzano-mocznikowego. Roztwór produkowany jest w trzech rodzajach ( 28%N, 30%N, 32%N) dostosowanych do różnych temperatur transportu i przechowywania. Zawiera nieszkodliwy dla środowiska inhibitor korozji. W jego skład wchodzą wszystkie dostępne formy azotu, zapewnia roślinom stały dopływ tego pierwiastka w całym okresie wegetacji. Wykazuje wysoką skuteczność w okresach suszy.

rsmplus2

RSM®S jest to roztwór saletrzano-mocznikowy z siarką. Zawiera azot w trzech formach (amonowej, azotanowej i amidowej) oraz siarkę w formie siarczanowej, łatwo przyswajalnej przez rośliny uprawne. Może być stosowany do nawożenia przedsiewnego i pogłównego. Doskonały dla roślin wykazujących duże zapotrzebowanie na siarkę. Płynna forma przyśpiesza przyswajanie składników pokarmowych przez rośliny. Oprysk lub rozlew umożliwia bardzo równomierne rozprowadzenie nawozu na powierzchni pola. Wykazuje wysoką skuteczność w okresach niedoborów wilgoci w glebie.

pulgran

PULGRAN® to nowoczesny nawóz azotowy w postaci białych półsferycznych pastylek bez widocznych zanieczyszczeń mechanicznych otrzymywanych na rotoformerach.

pulgran_s

Pulgran®S to siarczan mocznikowo-amonowy w postaci szaro-beżowych półsferycznych pastylek, otrzymywany przez zmieszanie stopu mocznika i siarczanu amonu. Produkt wolny od widocznych zanieczyszczeń mechanicznych. Zawiera azot w dwóch formach (amonowej i amidowej) oraz siarkę w formie siarczanowej.