Zakłady Azotowe Kędzierzyn S.A.

Grupa Azoty Zakłady Azotowe „Kędzierzyn” S.A. – jeden z największych producentów chemicznych w Polsce wchodzący w skład Grupy Azoty. Firma z tradycjami, szanująca wartości ludzkie i społeczne. Swój biznes opiera na dwóch głównych filarach działalności: nawozach azotowych oraz alkoholach OXO i plastyfikatorach.
Więcej informacji na stronie: www.zak.grupaazoty.com

Salmag®. Nawóz uniwersalny-nadaje się na wszystkie gleby i pod wszystkie rośliny. Może być stosowany przedsiewnie i pogłównie. Zalecane jest stosowanie w kilku dawkach na: zboża, rzepak, buraki (w dwóch, trzech i czterech); łąki – po każdym pokosie; pastwiska – po każdym wypasie.

Zaksan™ Kędzierzyńska Saletra Amonowa. Jest to nawóz nadający się na wszystkie gleby i pod wszystkie rośliny. Zawiera magnez i wapń. Może być stosowany przedsiewnie i pogłównie. Zalecane jest stosowanie w kilku dawkach na: zboża, rzepak,buraki, kukurydze na ziarno, ziemniaki; łąki – po każdym pokosie; pastwiska – po każdym wypasie.

ZAKsan®33 Kędzierzyńska Saletra Amonowa to uniwersalny nawóz azotowy, nadający się pod wszystkie rośliny uprawne. Zawiera wolniej działający azot w formie amonowej oraz szybko działający azot azotanowy.

Salmag z borem®. Nawóz przeznaczony do stosowania na gleby mało zasobne w bor lub o ograniczonej jego dostępności dla roślin. Odpowiedni pod rośliny wrażliwe na niedobór boru. Może być stosowany przedsiewnie i pogłównie.

Salmag z siarką®. Jest to nawóz idealnie pasujący pod wszystkie rośliny, zwłaszcza siarkolubne. Może być stosowany przedsiewnie i pogłównie.

rsm

RSM® jest wysokoskoncentrowanym nawozem azotowym w formie wodnego roztworu saletrzano-mocznikowego. Roztwór produkowany jest w trzech rodzajach ( 28%N, 30%N, 32%N) dostosowanych do różnych temperatur transportu i przechowywania. Zawiera nieszkodliwy dla środowiska inhibitor korozji. W jego skład wchodzą wszystkie dostępne formy azotu, zapewnia roślinom stały dopływ tego pierwiastka w całym okresie wegetacji. Wykazuje wysoką skuteczność w okresach suszy.

rsmplus2

RSM®S jest to roztwór saletrzano-mocznikowy z siarką. Zawiera azot w trzech formach (amonowej, azotanowej i amidowej) oraz siarkę w formie siarczanowej, łatwo przyswajalnej przez rośliny uprawne. Może być stosowany do nawożenia przedsiewnego i pogłównego. Doskonały dla roślin wykazujących duże zapotrzebowanie na siarkę. Płynna forma przyśpiesza przyswajanie składników pokarmowych przez rośliny. Oprysk lub rozlew umożliwia bardzo równomierne rozprowadzenie nawozu na powierzchni pola. Wykazuje wysoką skuteczność w okresach niedoborów wilgoci w glebie.