Zakłady Azotowe Fosfory Sp. z o.o.

Gdańskie Zakłady Nawozów Fosforowych „Fosfory” Sp. z o.o. to producent nawozów mineralnych, znajdujących szerokie zastosowanie w rolnictwie, sadownictwie czy uprawach warzyw. Swoją popularność nasze nawozy rolnicze zawdzięczają doskonałym parametrom i stabilnemu połączeniu składników. Dzięki nawozom Amofoska rzesza usatysfakcjonowanych Klientów uzyskała wysokie wyniki upraw oraz doskonałe plony. Naszą misją jest dostarczanie wysokiej jakości produktów i usług dla rolnictwa oraz branży chemicznej.
Więcej informacji na stronie: www.fosfory.pl

Amofoska ® 5-10-25 z borem. Jest to nawóz przeznaczony do intensywnych upraw roślin o dużych wymaganiach w stosunku do potasu. Nawozem tym należy w pierwszej kolejności nawozić rzepak, rośliny okopowe, rośliny strączkowe, motylkowe, słonecznik, gorczyce i len. Można także stosować pod uprawy warzyw i owoców.

Amofoska ® 4-16-18. Jest typowym nawozem przedsiewnym. Można go stosować pod wszystkie rośliny uprawne , jednak w pierwszej kolejności  przeznaczony jest do nawożenia wszystkich zbóż ozimych i rzepaku. W okresie wiosennym Amofaską można nawozić ziemniaki i buraki cukrowe. Nawóz ten można także stosować pod uprawy warzyw i owoców.

amofoska-28

Amofoska ® 4-10-28. Nawóz ten przeznaczony jest do stosowania przedsiewnego w uprawie roślin  o dużych wymaganiach w stosunku do potasu i magnezu. Zawiera także bor.  Można nim nawozić m.in. rzepak jary i ozimy, buraki cukrowe, pastewne, ćwikłowe, ziemniaki. Znajduje także zastosowanie w ogrodnictwie i sadownictwie.

Amofoska ® 4-12-20. Dzięki odpowiedniemu stosunkowi ilości fosforu do potasu nawóz ten można  stosować przedsiewnie pod zboża jare i ozime. W swoim składzie zawiera także siarkę, zatem można go stosować także pod uprawę rzepaku, roślin motylkowych, użytków zielonych, owoców i warzyw. Najlepiej stosować  na glebach ubogich w potas oraz w warunkach niskiego nawożenia organicznego, a także w uprawie roślin potasolubnych.

amofoska-12

Amofoska ® 4-12-12. Stosunek ilościowy fosforu do potasu umożliwia stosowanie tego nawozu przedsiewnie pod zboża jare i ozime. W swoim składzie zawiera także siarkę i magnez, który poprawia cechy jakościowe plonów, w tym także pasz zbieranych z użytków zielonych.

Amofoska ® 4-10-22 Corn. Nawóz ten można stosować pod wszystkie rośliny uprawne. Jednak ze względu na właściwe proporcje fosforu do potasu oraz zawarte w niej dodatkowe makro i mikroelementy w pierwszej kolejności przeznaczony jest do nawożenia kukurydzy. Jest polecany pod rośliny, które potrzebują zwiększonej ilości potasu.

Super fos dar 40®. Superfosfat wzbogacony. To uniwersalny, skoncentrowany nawóz fosforowy, który można stosować przedsiewnie, wiosną i jesienią na wszytskich gebach i pod wszystkie rośliny uprawne, łącznie z użytkami zielonymi.  W swoim składzie oprócz fosforu zawiera także wapń i siarkę.  Nawóz polecany jest głównie dla roślin wymagających dobrego zaopatrzenia w wapń, fosfor i siarkę, za sprawą której roślina jest bardziej odporna na choroby i szkodniki.

Holist ® agro NK 10-31. Nawóz azotowo – potasowy z siarką, przeznaczony do stosowania na wszystkich glebach i pod różne rodzaje upraw. Można go stosować zarówno wiosną, jak i jesienią oraz na użytki zielone. Nawóz ten zapewnia wysokie plony dzięki unikalnemu połączeniu azotu i potasu. Jest szczególnie polecany w gospodarstwach gdzie ograniczone jest stosowanie nawozów organicznych.

Holist ® agro PK 15-30. Nawóz przeznaczony do przedsiewnego stosowania w uprawie roślin o dużych wymaganiach w stosunku do potasu. Produkt należy w pierwszej kolejność nawozić rzepak ozimy i jary, buraki, ziemniaki, kukurydzę, rośliny strączkowe, motylkowe drobnonasienne uprawiane w czystym siewie, słonecznik, wszystkie gorczyce i len. Nasz nawóz można też efektywnie nawozić warzywa wymagające dobrego zaopatrzenia w potas.